Якою буде нова 12-річна система освіти

Якою буде нова 12-річна система освіти

Май 15, 2016

UA — Якою буде нова 12-річна система освіти. Нова система освіти має передусім не муштрувати малюків, а зробити легкі і розважальні уроки в ігровій формі в першому та другому класі. Оцінки і домашні завдання — тільки з 3 класу. Середня школа зватиметься гімназією. В старшій школі навчатимуться три роки замість двох. І власне, зміни в ній мають на меті спеціалізувати, а не ускладнити шкільну програму. Випуск ТСН.Тиждень за 15 травня 2016 року

RU — Какой будет новая 12-летняя система образования. Новая система образования должна прежде всего не муштровать малышей, а сделать легкие и развлекательные уроки в игровой форме в первом и втором классе. Оценки и домашние задания — только с 3 класса. Средняя школа будет называться гимназией. В старшей школе учиться три года вместо двух. И собственно, изменения в ней должны иметь цель специализировать, а не усложнить школьную программу. Выпуск ТСН.Тиждень за 15 мая 2016 года

 60  14

13,106 просмотров

comments powered by Disqus
3:59 Шкільна революція: Міносвіти сьогодні презентувало проект нової української школи

Шкільна революція: Міносвіти сьогодні презентувало проект нової української школи

UA — Шкільна революція: Міносвіти сьогодні презентувало проект нової української школи. Систему планують змінити докорінно. Навчання триватиме 12 років. Найбільше змін стосується учнів початкових класів. Навантаження зменшать. Зокрема, перші два роки вони вивчатимуть таблицю множення тільки до п'яти, учитель більше не виправлятиме дитячі помилки червоною ручкою, а самі діти зможуть писати олівцями. Випуск ТСН.19:30 за 18 серпня 2016 року

RU — Школьная революция: Минобразования сегодня презентовало проект новой украинской школы. Систему планируют изменить коренным образом. Обучение продлится 12 лет. Больше всего изменений касается учеников начальных классов. Нагрузку уменьшат. В частности, первые два года они будут изучать таблицу умножения только до пяти, учитель больше не будет исправлять детские ошибки красной ручкой, а сами дети смогут писать карандашами. Выпуск ТСН.19:30 за 18 августа 2016 года

 1  1

5,949 просмотров

7:11 Що особливого в системі освіти Фінляндії

Що особливого в системі освіти Фінляндії

UA — Що особливого в системі освіти Фінляндії. Вони ходять босоніж по класу, голосно сміються, звертаються до вчителя "ти" та не знають про оцінки одне одного. Головний принцип їхньої освіти — навчання має бути задоволенням, грою. Вчителі одягнені переважно в джинси і спортивні кофти, вчитель має бути якомога ближчим до дітей. На уроці працюють парами або у групах. І це третє правило фінської освіти: навчатися у безперервній дискусії. Випуск ТСН.Тиждень за 29 травня 2016 року

RU — Что особенного в системе образования Финляндии. Они ходят босиком по классу, громко смеются, обращаются к учителю «ты» и не знают об оценках друг друга. Главный принцип их образования — обучение должно быть удовольствием, игрой. Учителя одеты преимущественно в джинсы и спортивные кофты, учитель должен быть как можно ближе к детям. На уроке работают парами или в группах. И это третье правило финского образования: учиться в непрерывной дискуссии. Выпуск ТСН.Тиждень за 29 мая 2016 года

 1  1

40,484 просмотров

46:59 Випуск ТСН.19:30 за 26 травня 2017 року

Випуск ТСН.19:30 за 26 травня 2017 року

UA — Обшук в суді, падіння літака, Київ пішохідний та інше, — у випуску ТСН.19:30 за 26 травня 2017 року

RU — Обыск в суде, падение самолета, Киев пешеходный и другое, — в выпуске ТСН.19:30 зфа 26 мая 2017 года

 1  1

124 просмотров

7:24 Гриневич: Затверджено концепцію реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»

Гриневич: Затверджено концепцію реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»

За ініціативи міністра освіти і науки, представника партії «Народний фронт» Лілії Гриневич Урядом затверджено політичну пропозицію «Нова українська школа».

Відповідне рішення було ухвалено сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів.

Як зазначила у своєму виступі Лілія Гриневич, політична концепція — це стратегічний документ, із урахуванням якого розроблятиметься подальша програма діяльності Уряду щодо реформування загальної середньої освіти до 2029 року.

Згідно результатів соціологічного дослідження (соцопитування «Школа очима батьків, вчителів та директорів шкіл», Фонд «Демократичні ініціативи», 2015 р.), лише 10 % батьків, 15, 3 % учителів та 8, 8 % директорів шкіл – погоджуються із твердженням, що середня освіта в Україні готує до майбутнього життя в суспільстві – школа не реформувалася більше 50 років, зміни критично необхідні.

«Ми маємо перейти від школи знань до школи компетентностей. Це означає, що ми маємо виокремити необхідне ядро знань та навчити дітей реально з цими знаннями працювати. Цю зміну гарно ілюструє метафора: можна читати на швидкість, а можна читати з розумінням. Школа компетентностей – це читання з розумінням», — пояснила міністр.

Зміна підходів та введення нових методик викладання заради отримання нових якісних результатів навчання у школі, буде потребувати від учнів та педагогів більше часу та сил. Такі зміни в рамках 11-річки, без шкоди здоров’ю дітей та підвищення інтенсивності навчання, здійснити неможливо.

«Щоб забезпечити нові результати навчання, допомогти нашим дітям успішно обирати профіль подальшого навчання та напрямок свого життєвого розвитку нам потрібна 3-річна профільна школа, тобто 12-й рік. Але за рахунок підвищення якості середньої освіти на більшості спеціальностей бакалаврату ми можемо зробити 3-річне навчання, тобто ці речі будуть взаємно компенсуватися», — зазначила Лілія Гриневич.

Концепція «Нової української школи», на основі якої формувалася політична пропозиція, корелюється не лише з кращими світовими практиками, а й потребами міжнародного ринку праці, які були озвучені на початку 2016 р. на World Economic Forum. Передбачається, що вже у 2020 році для успішного працевлаштування будуть потрібні такі навички, як уміння вирішувати складні завдання, критичне мислення, креативність, емоційний інтелект тощо.

Міністр наголосила, що ризики невпровадження реформи дуже високі. Це, зокрема:
— погіршення конкурентоспроможності середньої освіти України, збереження тенденції до погіршення якості всіх видів освіти; — зниження якості людського капіталу і, як наслідок, погіршення конкурентоспроможності економіки України; — втрата науково-технічного потенціалу держави.

МОН вже зробило перші кроки на шляху до впровадження Нової української школи. Зокрема, в 2016 році було оновлено навчальні програми початкової школи. 40 відео з методичними рекомендаціями та прикладами сучасних методик викладання записано та викладено у вільному доступі на онлайн-порталі EdEra.

«Вперше за всю історію Незалежності надруковано Хрестоматію сучасної української дитячої літератури для читання у початковій школі. Такий проект став можливий завдяки прозорій закупівлі підручників для 8 класів, що дозволило нам зекономити значні кошти та надрукувати наклад Хрестоматії в обсягу 640тис примірників – по 320тис на кожен том книжки», — розказала Ліля Гриневич.

Планується, що до кінця року хрестоматії почнуть надходити до шкільних бібліотек по всій Україні.

Офіційний сайт: http://nfront.org.ua/

Приєднуйся!
Facebook: https://www.facebook.com/nfront.org.ua
Twitter: https://twitter.com/NarodnyiFront
Google : https://plus.google.com/ NfrontOrgUa2014/posts
Youtube: https://www.youtube.com/user/NarodnyjFront

 1  1

786 просмотров

8:51 Міністр освіти Лілія Гриневич: Школа повинна бути дружньою до дитини

Міністр освіти Лілія Гриневич: Школа повинна бути дружньою до дитини

Міністерство освіти з першого вересня обіцяє зміну навчальних планів для початкової школи. Планують зменшити кількість завдань і збільшити для дітей час для відпочинку. У гостях Лілія Гриневич – Міністр освіти і науки України. За освітою – біохімік-викладач. Понад 15 років працювала вчителем. Міністр вважає, що діти не повинні боятися помилок.

Сніданок з 1 1 у мережі Facebook https://www.facebook.com/snidanok

 10  2

2,509 просмотров

25:38 впровадження 12-річної освіти ч1
5:31 №3 ТСН школа виживання, коритня
4:34 №1 ТСН школа виживання, коритня.avi

№1 ТСН школа виживання, коритня.avi

Експеримент в ТСН. Як прожити на вчительську зарплату? І чому педагоги тікають зі села? Ольга Мальчевська наважилася влаштуватися на роботу вчителькою — у селі.

 14  0

4,481 просмотров

3:58 Літали недарма: триденна епопея судових засідань Печерського суду Києва закінчилася

Літали недарма: триденна епопея судових засідань Печерського суду Києва закінчилася

UA — Літали недарма: триденна епопея судових засідань Печерського суду Києва закінчилася. Затримані екс-податківці, яким закидають участь у злочинних схемах президента-втікача Януковича, найближчими днями можуть опинитися на волі. Чотирьох звільнили відразу, іншим — визначили суми застави. Вони сягають 150 мільйонів гривень. Випуск ТСН.19:30 за 26 травня 2017 року

RU — Летали не зря: трехдневная эпопея судебных заседаний Печерского суда Киева закончилась. Задержанные экс-налоговики, которых обвиняют в участии в преступных схемах президента-беглеца Януковича, в ближайшие дни могут оказаться на свободе. Четырех освободили сразу, другим — определили суммы залога. Они достигают 150 миллионов гривен. Выпуск ТСН.19:30 за 26 мая 2017 года

 1  1

137 просмотров

9:9 PROсвіта - Вікна-новини - 07.10.2016

PROсвіта - Вікна-новини - 07.10.2016

Подписывайтесь на YouTube канал ViknaSTB: http://goo.gl/8rSzB
Сайт проекта «Вікна-Новини»: http://vikna.stb.ua/
Телеканал СТБ на Facebook: http://www.facebook.com/TVchannelSTB
Телеканал СТБ Вконтакте: http://vk.com/public23736848
Телеканал СТБ в Twitter: https://twitter.com/TVchannelSTB

 22  0

4,830 просмотров