Представники міжнародних правозахисних організацій у Києві відвідали затриманих ГРУшників

Представники міжнародних правозахисних організацій у Києві відвідали затриманих ГРУшників

Май 19, 2015

 170  29

15,144 просмотров

comments powered by Disqus
5:12 Пояснення громадянина РФ сержанта ГРУ Олександра Александрова (eng)
5:27 Пояснення громадянина РФ капітана ГРУ Євгена Єрофєєва (eng)
15:33 Олександр Александров. Шустер LIVE. 22.05.2015

Олександр Александров. Шустер LIVE. 22.05.2015

22 травня 2015 Савік Шустер взяв ексклюзивне інтерв'ю у затриманих на території України солдатів, Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва. Вони розповіли про перше відрядження в Україну та поділилися своїми побоюваннями щодо майбутнього, яке їх очікує. Олександр Александров повідомив, що він проходив вчення на незнайомих полігонах та вперше усвідомив, що знаходиться на території України, коли потрапив під артобстріл. Він висловив своє припущення, що у російських військових та сепаратистів загальне командування в Луганську, хоча з бойовиками так званих ДНР і ЛНР вони майже не контактували. Відповідаючи на питання, чому росіяни їдуть воювати з українцями, Олександр Александров повідомив, що в більшості випадків військові коряться указам керівництва, а люди, які воюють заради ідеї, зустрічаються рідко.

 227  98

53,564 просмотров

10:23 Дяденька, не стреляйте, я русский: полковник ЗСУ розповів подробиці затримання ГРУшників

Дяденька, не стреляйте, я русский: полковник ЗСУ розповів подробиці затримання ГРУшників

Легендарний командир 92-ї окремої механізованої бригади ЗСУ 40-річний Віктор Ніколюк вважає, що затримані російські ГРУшники Александров та Єрофєєв мають отримати довічне ув'язнення. Про це він розповів в інтерв'ю Gazeta.ua, згадуючи подробиці затримання російських диверсантів у травні цього року.

"Це люди, які прийшли на чужу територію і є представниками структурних війських формувань, які знаходяться в Росії, як би від них не відхрещувались. Рішення суду має бути за законами воєнного стану. Це не грибники чи любителі метеликів, які заблукали. Ці люди справді йшли вбивати. Вони цьому навчені та мали виконати поставлену бойову задачу" — зазначає Ніколюк.

До Києва командир приїхав на чергове судове засідання у справі затриманих російських військових, яке відбулося 23 грудня. По справі проходить як свідок.

"Єрофєєва брав Кирило Верес — офіцер 92-ї бригади. Александрова — я, — згадує подробиці того дня Ніколюк. — Ми приїхали з метою чергової перевірки мосту. Приїхали без зброї. Поки їхали, в дорозі нам повідомили, що саме в цей момент відбувається обстріл мосту. Приїхали, а звідти виносять нашого вбитого. Це був банний день, і людей там було мало. Взяв зброю. Одразу на місці прийняв рішення з групою в 5 осіб піти туди. Я пішов верхом позиції, а Кирило низом. Спочатку знайшли Єрофєєва, забрали зброю, надали першу медичну допомогу й евакуювали. Дивлюсь, а на стежці сліди — когось тягнули. Пішов нею. Обстріли продовжувались. Знайшов Александрова, який просив: "Дяденька, не стреляйте". Я спитав: "Ты русский?". "У нас все русские", — сказав він.

Нагадаємо, 16 травня 2015 року поблизу м. Щастя на Луганщині військовими 92-ї окремої механізованої бригади були захоплені в полон військовослужбовці 3-ї окремої бригади спецпризначення ГРУ РФ Олександр Александров і Євген Єрофєєв. Під час бою загинув український військовик, молодший сержант Вадим Пугачов. Затримані виявилися громадянами Росії, військовослужбовцями збройних сил РФ. Усіх учасників затримання російських спецпризначенців Президент України Петро Порошенко 29 травня 2015 року нагородив, зокрема й командира бригади полковника Віктора Ніколюка.

Відео: Ельдар Сарахман, Ксенія Пантелєєва/Gazeta.ua

 443  33

38,275 просмотров

1:8 Офіційна Москва не захотіла почути про свою причетність до конфлікту на Донбасі

Офіційна Москва не захотіла почути про свою причетність до конфлікту на Донбасі

UA — Офіційна Москва не захотіла почути про свою причетність до конфлікту на Донбасі. Жоден із представників російської влади не погодився на зустріч із генсекретарем міжнародної правозахисної організації Amnesty International, яка дійшла таких висновків. Випуск ТСН.19:30 за 10 вересня 2014 року

RU — Официальная Москва не захотела услышать о своей причастности к конфликту на Донбассе. Ни один из представителей российской власти не согласился на встречу с генсекретарем международной правозащитной организации Amnesty International, которая пришла к таким выводам. Выпуск ТСН.19:30 за 10 сентября 2014 года

 4  0

2,207 просмотров

1:59 СБУ продовжує отримувати беззаперечні докази військової агресії РФ проти України

СБУ продовжує отримувати беззаперечні докази військової агресії РФ проти України

У ході спеціальних операцій із знешкодження диверсійно-розвідувальних груп у районі проведення антитерористичної операції Служба безпеки України майже щодня отримує докази військової агресії Російської Федерації проти нашої держави.

Українська спецслужба має чергові факти використання військовими злочинцями російських засобів ураження проти мирного населення Донеччини та Луганщини. Речові докази долучаються у встановленому порядку до матеріалів кримінальних проваджень і будуть використані під час міжнародного судового процесу.

Такі речові докази співробітники СБУ здобули 7 травня ц.р. поблизу с. Новолуганське Донецької області. Цього дня група диверсантів т.зв. «ДНР» була вибита силами українських військових з місцевості, звідки вони обстрілювала позиції АТО. На місці злочину бойовиків по гарячих слідах було вилучено малогабаритний ручний вогнемет «МРО-А» − російську зброю, яка ніколи не перебувала на озброєнні нашої армії, не виготовлялася й не закуповувалася.
Саме російська армія активно використовує такі вогнемети, розроблені у 2004 році на базі РПВ «Шмель».

З маркування деталей видно, що вилучений засіб ураження був виготовлений у Російській Федерації у 2008 році.
Озброєні російським агресором бойовики використовують такі вогнемети із запалювальними боєкомплектами для обстрілів мирних населених пунктів, а також вчинення диверсійно-підривних актів.

 171  24

7,611 просмотров

1:49 Руслана: "Чи готові ми самі допомогти одне одному?"

Руслана: "Чи готові ми самі допомогти одне одному?"

Руслана та представники громадських ініціатив "Євромайдан СОС", "Восток СОС", "Донецьк СОС", які об'єдналися задля організації та забезпечення переселення мирних жителів із гарячих точок на Сході України в зоні АТО, дали прес-конференцію в кризовому медіа-центрі.

За словами Руслани, те, що відбувається зараз на Сході, — це також є питанням іміджу України: як на міжнародному рівні, так і те, як ми самі виглядаємо у власних очах.

"Чи готові ми самі допомогти одне одному?", — звертається Руслана і закликає всі волонтерські рухи та ініціативи згуртуватися довкола проблеми евакуації людей зі Сходу.

"Знаковим є те, що людей, бажаючих тікати в бік України на порядок більше, ніж в бік Росії", — говорять активісти, — і ми все зробимо, щоби захистити наших братів зі Сходу. Вони — українці! І цим все сказано!".

На жаль, зараз ще не має чітко узгоджених дій між громадськими ініціативами та владою щодо евакуювання людей зі Сходу, тож Руслана закликала державу "виключити" складний бюрократичний апарат, який унеможливлює швидке надання невідкладної допомоги людям, які опинилися в біді не з власної вини.

Основними проблемами, про які констатували Руслана та активісти, залишається відсутність «гуманітарного коридору», облаштування у місцях тимчасового перебування; законодавчо закріпленого статусу вимушених переселенців, єдиної координації з боку держави і механізму оперативного реагування та покриття необхідних витрат. Якщо хтось спробує вкрасти гроші або не виділити їх, ми про це дізнаємося! Якщо хтось спробує зробити диверсії, про це також дізнаємося!

Відносно статусу вимушених переселенців чи мігрантів, за ініціативою громадських активістів, вже зареєстровано відповідний законопроект, розроблений експертами Харківської правозахисної групи та Української гельсінської спілки прав людини та попередньо погоджений із представниками Уповноваженої з прав людини та громадянина ВРУ та представниками УВКБ ООН.
Даний законопроект дає можливість вирішення питання реєстрації вимушено переселених осіб, встановлює швидку та спрощену процедуру переєрестарції бізнесу тощо.

 1  0

522 просмотров

2:55 Бойцы АТО признались, зачем нужны презервативы на фронте

Бойцы АТО признались, зачем нужны презервативы на фронте

В зону АТО, наравне с формой и пищей, поступают целые ящики презервативов. Появляется логичный вопрос — зачем.
Очаровательная ведущая ICTV и волонтер Ахава Тесленко в рамках акции «Я это смогу!» спросила об этом у военных.


Подписывайтесь на канал: http://www.youtube.com/channel/UCFTq_8SXc-SByisJqDZp9ZQ?sub_confirmation=1
Ранок у Великому Місті на FB https://www.facebook.com/ranok.ictv.ua
Новини від Ранку http://ranok.ictv.ua/
Ранок у Великому Місті у Twitter — https://twitter.com/Ranok_ICTV
Ранок ONLINE http://ranok.ictv.ua/online/

 63  21

12,801 просмотров

2:19 СБУ викрила на Донбасі агентурну мережу російських спецслужб

СБУ викрила на Донбасі агентурну мережу російських спецслужб

Співробітники Служби безпеки України викрили на Донбасі агентурну мережу, організовану представниками головного розвідувального управління генштабу збройних сил РФ.
Правоохоронці встановили, що через знайомих, які перебувають на тимчасово окупованих терористами територіях, російські спецслужби завербували двох мешканців Лисичанська та Костянтинівки. Вони отримали завдання від російських кураторів, які маскувалися у Луганську під «дахом правоохоронних органів» так званої «ЛНР», створити розгалужену мережу інформаторів на підконтрольній українській владі території Донбасу.
Співробітники контррозвідки СБ України задокументували, що основним завданням агентів був збір та передача інформації про передислокацію підрозділів сил антитерористичної операції поблизу лінії розмежування. Спецслужби РФ також цікавили інфраструктурні деталі фортифікаційних споруд Збройних Сил України, розташованих у глибині позицій сил АТО. Інформацію агенти передавали мобільними телефонами, використовуючи окремі сім-картки.
Оперативники спецслужби одночасно затримали двох чоловіків у Лисичанську та Костянтинівці. Під час обшуків у зловмисників вилучено телефони з доказами контактів з російськими кураторами.
Агентам оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України, та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Співробітники СБ України встановили особи ще трьох мешканців Донбасу, які входили до агентурної мережі. Стосовно них буде прийнято окреме процесуальне рішення.
Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії.

 269  22

36,834 просмотров

5:48 Верю, что вернусь домой, на все воля Божья - військовик ГРУ РФ в столичному госпіталі

Верю, что вернусь домой, на все воля Божья - військовик ГРУ РФ в столичному госпіталі

«Вірю, що повернуся додому», – затриманий російський розвідник

Затриманий російських військових показали журналістам

Затриманих військових Головного розвідувального управління РФ показали журналістам, зокрема і російським. Однак спілкуватись з ними представникам медіа не дозволили, пояснивши тим, що це завадить слідству.

Звинувачують капітана Єрофєєва та сержанта Олександрова за статтею тероризм. У СБУ запевняють, що затримані не є військовополоненими, а злочинцями, і вони про це знають. Питання про їхній обмін зараз не стоїть.

Втім їм надається уся необхідна медична допомога: вчора обом зробили операції і зараз стан їхнього здоров'я нормальний. Вони утримуються у військовому шпиталі під охороною співробітників Спецпідрозділу СБУ «Альфа»

 97  12

12,857 просмотров