Члени групи "смотрящого" Полтави ображали журналістів на суді

Члени групи "смотрящого" Полтави ображали журналістів на суді

Март 1, 2017

Під час чергового засідання суду щодо справи групи "смотрящого" Полтави обвинувачені негативно зреагували на журналістів, які висвітлюють цю тему.

28 лютого в Октябрському районному суді відбулося слухання справи так званої групи "смотрящого" Полтави.

Нагадаємо, що 18 серпня поліція провела операцію із затримання 5 чоловіків, яких підозрювали в організованому вимаганні грошей у підприємців. Про це повідомляли на сайті ГУНП https://kv.npu.gov.ua/uk/control/kyivska/uk/publish/a..)
Серед них Валерій Павлішин, Олег Іващенко, В'ячеслав Мурейко, Олександр Рубльов та Роман Мирошниченко. Вважають, що цією групою осіб керує кримінальний авторитет Валерій Павлішин на прізвиського "Мишца". Діючий тоді начальник Департамента кримінального розшуку Национальної полиції Дмитро Головін назав цю особу "смотрящим" за Полтавою.

Потерпілий Ілля Тищенко запевняє, що саме Валерій Павлішин повідомляв йому про борг перед деякими людьми та вимагав його віддати. Також Тищенко заявляє, що починаючи з травня 2016 року, "Мишца" примушував заплатити йому 10 тисяч доларів. При цьому йому та його сім'ї погрожували фізичною розправою. Потерпілий звернувся до правоохоронців після того, як Валерій Павлішин разом з іншою невідомою особою просто на вулиці відібрали в нього золоті прикраси. Уже 18 серпня біля ЦУМу потерпілий домовився про зустріч із обвинуваченими, де передав "мічені" 10 тисяч грн від поліції. При цьому, як заявляє Тищенко, чоловіки погрожували, прокололи йому шини автомобіля, в руках одного з чоловіків він бачив пістолет. Саме тоді було затримано 4 чоловіків. Ще один утік від правоохоронців, його затримали через кілька днів.

Після того, як слідчі зібрали необхідну інформацію, справу направили до Крюківського районного суду Кременчука. Там обвинуваченим обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Обвинувачені подали апеляцію на це рішення.

10 листопада 2016 року колегія суддів Апеляційного суду Полтавської області не підтримала клопотання прокурора про продовження терміну тримання під вартою Валерія Павлішина, і він вийшов на свободу. Після цього потерпілий Тищенко заявив, що є загроза його життю і здоров’ю. Павлішина знову затримали і взяли під варту.

На попредньому слуханні справи в Октябрському райсуді 17 лютого 2017 року колегія суддів (Віталій Микитенко, Анатолій Савченко та Олена Шевська) зменшила міру запобіжного заходу у вигляді застави. Про це попросили адвокати обвинувачених, у зв'язку зі станом здоров'я обвинувачених. Про це повідомляє видання "Полтавщина" ((http://poltava.to/news/41872/). При цьому відомо, що вільних слухачів, у тому числі й журналістів, попросили вийти із зали суду, оскільки може бути розголошена медична таємниця. Але при цьому в закритому режимі судді зачитали частину ухвали.

На слуханні справи 28 лютого з'явилися всі обвинувачені, утім, цього разу вони перебували на лаві слухачів без кайданів. Отже, кожен із них вніс заставу. Прокурор Володимир Зорін подав клопотання додати до слідчої справи деякі письмові докази та відеоматеріали слідчих під час затримання. При цьому між прокурором та адвокатами підозрюваних виникали деякі розбіжності. Зокрема, вони стосувалися прізвища Валерія Павлішна (у справі фігурує слово "Павлишин") та можливо сфальсифікованих дат у протоколах.

До початку засідання суду обвинувачені звернули увагу на журналістів, які були присутні на минулому слуханні. Оскільки жоден із обвинувачених не вважає себе винним, то матеріали про перебіг справи журналіста "Полтавщини" Миколи Лисогора та блогера Ігоря Гавриленка не сподобалися обвинуваченим. Обвинувачені почали виявляти агресію щодо них та відверто ображати. Запис розмови присутній у відеоролику.

Ігор Гавриленко розповів, що на минулому засіданні погроз було більше. Вони здебільшого лунали від присутніх у залі суду молодих хлопців, які підтримують обвинувачених. Нині ці люди не перебували на суді. Деякі з
обвинувачених
заявляли про те, що журналісти проплачені та співпрацюють із поліцією. "Обвинувачені вважають, що до них чиниться поліцейський безлад, а ми (журналісти та блогери — авт.) "обслуговуємо" інтереси поліції, прокуратури. Фантазія у Павлішина багата: він сьогодні добалакався, що я таємний співробітник поліції в чині не менше підполковника. На попердньому слуханні справи таке ж говорили на адресу потрепілого Тищенка, мовляв, він давній агент міліції, поліції в чині майора", — розповів Ігор Гавриленко.

Журналісти ГромадськогоТБ.Полтава раніше не висвтілювали цей судовий процес, тому погрози у їхній бік не лунали. Однак, підозрювані та їхні адвокати були відверто проти відеозйомки, мовляв, це не громадська тема. Також вони негативно реагували, коли потрапляли в кадр.

 42  15

21,600 просмотров

comments powered by Disqus
2:9 Найбагатший депутат Верховної Ради обідав з Сашею Браслетом у Полтаві. БРЕХНІ.net #20

Найбагатший депутат Верховної Ради обідав з Сашею Браслетом у Полтаві. БРЕХНІ.net #20

Після виходу з ресторану чоловіки попрощалися, потисли один одному руки, після чого кожен сів за кермо свого автомобіля (Ігор Котвіцький – за кермо чорного Brabus’а і Олександр Павлюченко – за кермо срібної Toyota Land Cruiser). Ми намагалися дізнатися тему бесіди, на що чоловіки відповіли, що говорили про жінок і дітей.Після цього Ігор Котвіцький та Саша Браслет поспішили залишити місце зустрічі. Ми вирішили прослідкувати, куди вони поїхали, проте чорний Brabus партнера Авакова швидко зник з поля зору, а срібна Тойота Павлюченка певний час «кружляла» прилеглими вулицями, опиняючись то попереду, то позаду нашої автівки. У момент, коли Саша Браслет на своєму автомобілі опинився позаду нашого, він показав нам нецензурний жест.Народного депутата від «Народного фронту» Ігоря Котвіцького називають правою рукою та гаманцем міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. Крім того, він офіційно визнаний найбагатшим депутатом у Верховній Раді України.

Цікаво, що Саша Браслет, він же Олександр Павлюченко, є помічником Ігоря Котвіцького на громадських засадах. Він не раз потрапляв у заголовки національних ЗМІ через скандали у газовидобувній сфері.Крім того, преса неодноразово повідомляла про тісні зв’язки братів Олександра і Михайла Павлюченків із правоохоронними органами. У січні 2015 року Саша "Браслет" Павлюченко вніс 10 млн грн застави за екс-начальника ДАІ Петра Блажівського, якого затримали за хабар. Примітним є і факт, що будівля, де зареєстровані пдіприємства Павлюченків, знаходиться на задньому дворі полтавської обласної прокуратури.

 48  10

18,278 просмотров

19:53 Суд по "смотрящим" 06.12.2017

Суд по "смотрящим" 06.12.2017

Заседание практически не состоялось, но тем не мене есть о чем написать.

В Васильевском районном суде заменили "клетку" (или как правильнее ее назвать). Поставили современную. В прошлый раз я писал, что подсудимых даже не закрывают на замок во время судебного заседания. На этом судебном заседании начали закрывать. Так что суд меняется в лучшую сторону. Но все равно есть и негативные моменты. В конце судебного заседания один из адвокатов крикнул судье "ганьба". Хотя это было похоже на ситуацию, когда вор кричит "держи вора". Потому что как адвокат занимающийся такими делами может кричать "ганьба" — мне не понятно. Как мне показалось, то после этого секретарь судьи сделала адвокату замечание. После этого он стал высказывать свое недовольство и громко кричать. Мы естественно начали снимать данную ситуацию. Подсудимые решили поддержать адвоката и тоже начали кричать. Не пойму, почему их крики были направлены в нашу сторону. Ведь, как мне кажется, то мы очень объективно освещаем данный судебный процесс. Судебные заседания освещаются в полном объеме, ничего не пропадает. По самому процессу мы практически не пишем никаких комментариев. Просто заливаем видео и желающие ознакамливаются с содержанием самостоятельно. И ведь если подсудимые не виноваты, как они утверждают, то им наоборот это должно быть в плюс. А если они действительно такие крутые "гангстеры", то в чем проблема отвечать за свои поступки? Встать и сказать, "да, мы смотрящие, да, этих были, у этих вымогали и мы считаем, что правильно делали".

Далее какой-то Аркадий, на 18:55, подумал, что он тоже крутой гангстер и решил подойти и ударить по камере прям в зале суда и прям при сотрудниках полиции, которые как всегда — никак не отреагировали. Потом мы с Лизой вышли на улицу, там стоял Дерий А. Н. и как я понимаю, член ДНД "Феникс" Макарушко Александр. Мы к ним подошли, стояли общались и снова выходит крутой гангстер Аркадий. Подходит ко мне, берет меня за руку и говорит "пошли отойдем". Мы его конечно послали куда подальше, но он обиделся и начал угрожать. Мы не успели зафиксировать данный момент, но на здании суда есть видеокамеры, которые точно все зафиксировали. На Аркадия мы написали заявление в полицию в Днепрорудном по препятствованию журналистской деятельности. Сотрудники полиции быстро отреагировали, внесли данные в ЕРДР, завели дело и ожидают Аркадия с распростертыми объятиями.

Хотелось бы обратиться к начальнику полиции Васильевского района. Он вообще следит за ситуацией? Почти на каждом судебном заседании нарушается закон Украины. Потерпевших, присутствующих, журналистов неоднократно обзывают, угрожают и нарушают общественный порядок. Согласно законодательства Украины, полицейский видя правонарушение — самостоятельно должен на него реагировать, без всяких там заявлений граждан. Сотрудники полиции присутствуют, но не реагируют. Считаю, что на каждое судебное заседание необходимо присылать человека с бумагами, следователя или участкового. Пусть сидит и оформляет протокола. Начали материться — каждому по 173 административке. Начали угрожать — пусть там уже классифицирует. как посчитает нужным. Повторно начали материться — повторно по 173.

У подсудимых никакого осознания своей вины нет, никакого уважения к окружающим — нет, никакого уважения к суду — нет, никакого уважения к закону — нет. Зато каждую неделю на канале посвященному подсудимым https://www.youtube.com/channel/UCSLVzwYBQ7xAzR-jQhsP7JQ выходят видео "смотрящий за города", "доля воровская", "ауе" и так далее. Даже если подсудимые выйдут на свободу через пять лет — навряд ли они станут честными предпринимателями или пойдут работать на шахту. При том, что они даже не являются гражданами Украины...

ФЕЙСБУК: https://www.facebook.com/groups/goforua/
IPNEWS: https://www.ipnews.in.ua/
На развитие проекта — 5168 7554 0354 5466

 20  2

6,649 просмотров

1:39 Затримання Валерія «Мишци» Павлишина — версія самого затриманого (2016.09.07)
1:17 «Смотрящий» за Полтавським ДЗК Рибалка приховав від держави джип за понад 1,7 млн грн

«Смотрящий» за Полтавським ДЗК Рибалка приховав від держави джип за понад 1,7 млн грн

Начальник управління Державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Володимир Рибалка, який опинився в центрі скандалу навколо незаконного звільнення керівниці ДЗК Полтавського району Наталі Базалук, приїжджає на роботу елітним позашляховиком Toyota Land Cruiser Prado.

Розкішну автівку, вартістю понад 1, 7 млн грн, Рибалка до декларації натомість не вніс, мотивуючи це тим, що транспортний засіб купив не він, а його син 2 місяці тому.

Цікаво, що син Рибалки працює лікарем у травматологічному відділенні 1 міської клінічної лікарні м. Полтави. У середньому лікар отримує 3 тис грн заробітної плати.

Виходить, молодшому Рибалці треба було 50 років збирати зарплатню на Prado. Це якщо не їсти й не пити.

 1  0

773 просмотров

22:9 Як живуть і на чому наживаються перші особи Полтави

Як живуть і на чому наживаються перші особи Полтави

Полтава — обласний центр регіону, що приносить найбільше прибутку в бюджет країни. Хто і як тут керує? Чим відрізнився голова одного з місцевих судів? Що приховують чиновники? Та який маєток роздобула родина міського голови? Розкаже Олександра Глазунова.

 78  5

14,018 просмотров

1:22 Аквапарк Полтава Обновление!!!!

Аквапарк Полтава Обновление!!!!

Некоторое время спустя...

 25  5

11,661 просмотров

0:9 Фаны Металист в Полтаве

Фаны Металист в Полтаве

 70  10

13,512 просмотров

2:56 Аварійну бруківку в центрі Полтави обіцяють відремонтувати

Аварійну бруківку в центрі Полтави обіцяють відремонтувати

Це вулиця Верховинця. Такою дорогою щонайменше п'ять років і в дощ, і в сніг ходять люди похилого віку, молодь та діти.

Кілька десятків метрів розібраної бруківки стали справжньою проблемою для місцевих жителів.

"У нас сюди таксисти не проїжджають і навіть не під'їжджають. Ми виходимо вниз до Ломаного. "Швидкі" сюди взагалі не заїжджають. Машина зупиняється або зверху (вулиці. — ред.), або трохи нижче, і хвору людину тягнуть на собі бідні медсестри або лікарі", — говорить місцевий мешканець Костянтин Арнаутов.

На наших очах деякі автівки не захотіли ризикувати їхати вулицею Верховинця, але є й ті, хто наважився проїхатись.

Жителі вулиці переповідають: почалося все з ремонту газової системи.

"Вирішили замінити весь газогін на цій вулиці. Видрали одну третю цієї дороги й поклали трубу. Вони це (дорогу. — ред.) взагалі тимчасово зробили", — пригадує Юрій Балковий.

А система пролягає і під розібраною бруківкою, говорять місцеві.

"Тут також проходить попід дорогою газогін. Він з пластику. При руйнуванні цієї дороги можливий розрив цього газогону. Це вибухонебезпечно для тих мешканців, які тут перебувають", — продовжив Юрій Балковий.

Однак дорога не завжди була в такому стані.

"Ось це був рівень, коли його здавали в експлуатацію. І це нормальний бутовий камінь із якого має бути дорога. Те що поклали — різнофракційна "чепуха". А ось наскільки рівень опустився", — показує дорогу Борис Малий, який проживає на цій вулиці.

14 квітня минулого року наша знімальна група вже робила сюжет про аварійний стан вулиці. Тоді ніхто точної відповіді щодо ремонту ділянки не надав.

Рік по тому вулицю приїхала оглядати комісія з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства міськради.

"Є проект на ремонт цієї дороги, але проект потребує корегування. Туди він зараз і направлений. Десь через два-три тижні він буде вже на виході, і тоді ми зможемо провести тендер і визначити підрядника. На реалізацію проекту потрібно приблизно два-два з половиною мільйони гривень на цей рік", — прокоментував Олег Бєлоножко, голова комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства міськради.

Тож будемо слідкувати за цією вулицею й надалі. Нагадаємо, на поточний ремонт вулиць, доріг, тротуарів із міського бюджету було виділено майже 49 мільйонів гривень.

 0  0

96 просмотров

3:25 Стрілянина на пляжі: подробиці подій

Стрілянина на пляжі: подробиці подій

Загиблий у стрілянині на пляжі – 20-річний чемпіон України серед молоді зі змішаних єдиноборств. Його одноклубники твердять, що хлопець потрапив не в ту компанію й мав велике майбутнє. А господар кафе, на яке здійснили напад, перебуває у лікарні.

Стали відомі нові подробиці учорашньої стрілянини на пляжі. Хлопець, якого вбили з рушниці — 20-річний спортсмен, член клубу "Branibor Team" Святослав Пелипенко.

"Хлопець просто потрапив не в ту компанію, не в ту ситуацію і не в те місце, – у розпачі каже Віталій Макаренко, голова клубу, голова Федерації змішаних єдиноборств Полтавської області. – Його взагалі чекало велике майбутнє, як спортсмена, як особистості. Ми на нього покладали великі надії, це чемпіон України серед молоді".

"Я знаю тільки те, що одного з найкращих спортсменів нашого клуба вже немає у живих. Що стосується того, що, як деякі кажуть, там всі інші хлопці були спортсменами "Branibor Team": всі роз'їхалися домівками. Залишились у місті тільки ті, що на той момент були у залі. Святославу Пилипенку ми надали вільний графік відвідування занять, тому що він відновлювався після травми", – розповів Ігор Онопрієнко, головний тренер "Branibor Team", головний тренер Полтавської області з ММА.

Тетяна Єфремова, свідок подій на пляжі, розповіла, як розпочалася сутичка між чоловіками.

"Підбіг хлопчина, забіг зі сторони бару і сказав, що там "замєс". Вони швидко покидали всі телефони – все, що було у них в руках, і побігли. У них не було зброї, вони сиділи в трусах. Я, коли побачила таку страшну картину – вже закінчилися постріли – побачила, як людина зі зброєю просто тікає в інший бік".

Від пострілів у сутичці постраждало чотири людини з числа відпочивальників, враховуючи дитину. Також важкі тілесні ушкодження було завдано Олександру Марченку і його сину Роману, які є власниками кафе на пляжі, біля якого сталася сутичка. Олександра Марченка доправили до лікарні і наразі знаходиться у відділенні реанімації інтенсивної терапії.

"У тяжкому стані, з множинними пошкодженнями вогнепальними, травмою скелету, черепно-мозковою травмою. Він зараз в комі", – прокоментував Олександр Олійник, заступник головного лікаря обласної клінічної лікарні з хірургічної допомоги.

Валерій Довженко, який є другом сім'ї Марченків, додає, що батько та син з родини Марченків були спокійними та неконфліктними людьми:

"З боку Романа відбулися два попереджувальних постріли для того, щоб людей привести до тями. Сину треба було просто захищати свого батька. Шкода, що поліція не приїхала вчасно з причин відсутності тривожної кнопки, яка в таких місцях, я вважаю, має бути".

Поліна Ларіна, старший інспектор відділу комунікації головного управління національної поліції Полтавської області, підсумувала деталі події, які відомі поліції:

"За нашою попередньою версією, ця бійка виникла серед відпочивальників, виникло непорозуміння, власник закладу зробив зауваження, і група людей в такий спосіб висловила своє невдоволення тим, що їм зробили зауваження".


"Відпочивала компанія, яка вела себе зухвало, вчиняла ряд провокативних відносно громадян, які там відпочивали. Їм було зроблено попередження з боку одного власника кафе. Після того, як почали бити вказаного власника кафе, який зробив зауваження цій компанії, на захист прийшов його син. В сторону сина було здійснено декілька пострілів з боку вказаної компанії, після чого син взяв зареєстровану рушницю і здійснив постріли в їхню сторону. Від пострілів один із нападників помер на місці і ще одного 24-річного чоловіка та 7-річного хлопчика доставлено в реанімацію з пораненнями", – резюмує Руслан Бірюков, заступник начальника поліції Полтавщини.

Наразі всі учасники поліції конфлікту відомі й щодо них проводяться слідчі дії.

 38  4

15,101 просмотров

2:32 Сутичка на пляжі перетворилася на стрілянину: що розповідають очевидці

Сутичка на пляжі перетворилася на стрілянину: що розповідають очевидці

Учора близько 19 години на полтавському пляжі мікрорайону Дублянщина група людей зчинила стрілянину. У результаті конфлікту одна людина загинула, ще декілька отримали важкі травми, серед них — дитина. Батьки дитини відвезли її до лікарні, не чекаючи приїзду "швидкої".

"Була стрілянина на пляжі. З'ясовуємо, хто стріляв і по кому стріляв. Троє людей поранено. На даний момент це те, що відомо. Патрульні багато кого повезли. Свідків забрали до райвідділку", — коментує ситуацію виконуючий обов'язки начальника відділу поліції № 2 Валерій Боврицький.

Зі слів очевидців, стріляли із дробовика та травматичних пістолетів. Учасники сутички також билися битками та камінням. У результаті поранення чоловік, учасник конфлікту, помер на місці.

"На момент нашого прибуття був труп — лежить у машині, і ще увезли одного травмованого", — сказав Сергій Тищенко, лікар 17-ої виїзної бригади.

Очевидці розповіли, що конфлікт спричинив відпочивальник, який підійшов до бармена у кафе, котре тримають батько і син Олександр та Роман Марченко. Після нетривалої суперечки відпочивальник вийшов з кафе та одразу повернувся з 15-20-ма хлопцями, які були озброєні.

"З того боку вони прилетіли і почали лупасити тут всіх — відпочивальників, дітей, усіх поспіль. Я вам кажу, як я побачив — це був спеціально спланований скоєний напад. Господаря кафе забрали "швидкою", його били столом. А син оборонявся. Захищав себе і своїх відвідувачів, от його забрали поліціянти. От у чому нонсенс", — каже місцевий житель Геннадій.

Хлопці, які напали на Олександра та Романа Марченків у їхньому кафе, відпочивали у сусідньому закладі на пляжі. (перебивки, там де їхній стол). На думку очевидців, відпочивальники навмисно спровокували конфлікт із Марченками.

"Я у нього працюю, і знаючи його, він би ніколи не взяв зброю, якщо б їм не погрожувала небезпека", — каже Валентина, яка працює в кафе Олександра та Романа Марченків.

"Почали тут стрілянину, кричали "виходьте". В одну навіть дитину вистрілили, потім забрали її. Чотири людини було травмовано", — додають люди, що відпочивали на пляжі.

Деяких фігурантів стрілянини на місці застала поліція. Інші встигли втекти на автомобілях.

"Була погоня за чорною шкодою без номерів на вулиці Сакко. Відстрілювалися. Вони тікали. За ними гналася патрульна поліція", — розповів хлопчик Саша, місцевий житель.

Наразі особа, яка вчинила стрілянину, затримана. Вирішується питання щодо внесення за даним фактом відомостей до ЄРДР за ч.1 ст.115 (Навмисне вбивство).

"Зараз проводиться подальша перевірка щодо особи, після стрільби якої є постраждалі", — підсумував Роман Грішин, виконуючий обов'язки керівника прес-служби національної поліції Полтавської області.

Правоохоронці розшукують інших учасників конфлікту.

 31  7

16,688 просмотров